Proč bubnovat?
Vzpomínáte na dětství, kdy vám říkali doma či ve škole: „Ty nemáš hudební sluch.“ Mnoho z nás toužilo nebo stále touží vyjádřit svoje emoce pomocí hudby, ale všichni k tomu nemáme prostředky. Někomu právě chybí hudební sluch, jiný postrádá trpělivost a vytrvalost. Někdy nejsou peníze na pořízení nástroje a výuku.
Důvodů proč nehrajeme na hudební nástroj jsou mraky...
Jenže je tady co? No přece buben. Jednoduchý, primitivní nástroj ze dřeva a kůže. Na buben umí hrát každý od 1 roku do 99 let. Ať už vám v dětství říkali cokoli, já věřím a mám vyzkoušeno, že i malé dítě zvládne hru na buben.
Rytmus je v nás. Je udáván srdečním rytmem. Je to nádech a výdech. Je to naše součást. Prostřednictvím rytmu se dokážeme spojit se skupinou. Stát se součástí celku a naplnit tak odvěkou touhu někam patřit. Dnes žijeme v době virtuální reality, kdy lidé zapomínají, jaké to je společně tvořit. Bubnování lidi spojuje právě přes akt tvoření. Tvoření rytmu.
Dětem i dospělým pomáhá bubnování vyjádřit emoce. Prožít radost, z toho, že něco umím. Uvolnit kreativitu i spontánnost.
Taky to chcete prožít? Poznat proč lidé milují bubnování? Proč mají rádi rytmus?
Prozradím vám tajemství. Když vezmete do ruky buben a začnete hrát, buben hraje na vás. Sjednotí se pravá a levá mozková hemisféra a stane se zázrak. Člověk bez talentu, zkušeností, hudebního sluchu náhle umí hrát a dokáže se sjednotit v nestárnoucím rytmu s celou skupinou.
A já miluju ten pocit, kdy se lidé baví, smějí, uvolní se a energie narůstá v každém z nás. Na počátku stál každý sám. Na konci jsou přátelé.
Pojďte bubnovat s námi.
Rytmus je v nás.
Co bubnování rozvíjí?
Cit pro rytmus
Koordinaci a motoriku celého těla
Radostný vztah k hudbě
Práci ve skupině – vzájemnou komunikaci
Vyjádření vlastních emocí i sledování emocí ostatních
.... a to vše jednoduchou formou ...
Co pozitivního přináší?
Propojuje pravou a levou mozkovou hemisféru
Uvolňuje a učí kreativitu a improvizaci
Přináší relaxaci a redukuje stres
Učí životnímu řádu a respektování pravidel